Skip to content

4 Linda Lane

Berlin, NJ 08009

Built 1972
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 25, 2021

Property Information

Block4413
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page44

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,393
Acreage0.45

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
26%
Improvement Value:$130,500
74%
Total Assessment$175,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$6,388+0.9%
2022$6,332+0.6%
2021$6,293+1.4%
2020$6,207+2.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

Sq Ft1,393DeedBook 10218, Page 1077Recorded6/25/2015

Property Sale

Sale
$127,000
DeedBook 4683, Page 526

Property Built

Built

Year Built: 1972