Skip to content

100 Desilvio Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 1910

Last Sale Price
$395,000
Last Sale Date
Dec 17, 2021

Property Information

Block4501.01
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,093
Acreage0.66

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$222,100
80%
Total Assessment$277,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,812+2.7%
2024$10,527+4.4%
2023$10,086+0.9%
2022$9,998+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$395,000

To:

Sq Ft3,093DeedBook 11996, Page 1405

Property Built

Built

Year Built: 1910