Skip to content

116 White Cedar DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2005
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 4, 2011

Property Information

Block4501.01
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4501

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,917
Acreage0.49

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$197,700
78%
Total Assessment$252,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$8,529+1.3%
2018$8,418+1.5%
2017$8,291+2.3%
2016$8,102+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$380,568
DeedBook 7903, Page 599

Property Built

Built

Year Built: 2005