Skip to content

109 White Cedar Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$294,714
Last Sale Date
Oct 22, 2004

Property Information

Block4501.02
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4501

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,851
Acreage0.93

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$195,000
78%
Total Assessment$250,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,755+2.7%
2024$9,498+4.4%
2023$9,100+0.9%
2022$9,020+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$294,714

To:

Sq Ft2,851DeedBook 7653, Page 831

Property Built

Built

Year Built: 2004