Skip to content

121 Desilvio Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005
Other Exempt

Last Sale Price
$353,057
Last Sale Date
Apr 12, 2005

Property Information

Block4501.03
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4501

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,214
Acreage2.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,100
18%
Improvement Value:$244,600
82%
Total Assessment$299,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$10,382+0.9%
2022$10,289+0.6%
2021$10,225+1.4%
2020$10,082+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$353,057

To:

Sq Ft3,214DeedBook 7797, Page 157

Property Built

Built

Year Built: 2005