Skip to content

127 Desilvio Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 11, 2013

Property Information

Block4501.03
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4501

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,481
Acreage10.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,900
19%
Improvement Value:$239,000
81%
Total Assessment$294,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,507+2.7%
2024$11,203+4.4%
2023$10,734+0.9%
2022$10,640+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$360,334
DeedBook 7849, Page 824

Property Built

Built

Year Built: 2005