Skip to content

143 Desilvio Drive

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$402,516
Last Sale Date
Dec 16, 2005

Property Information

Block4501.03
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page4501

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,482
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
18%
Improvement Value:$257,100
82%
Total Assessment$312,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,178+2.7%
2024$11,857+4.4%
2023$11,360+0.9%
2022$11,261+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$402,516

To:

Sq Ft3,482DeedBook 8075, Page 66

Property Built

Built

Year Built: 2005