Skip to content

23 Dottie Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 2011

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 2011

Property Information

Block4502.01
Lot1.07
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,508
Acreage1.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
21%
Improvement Value:$156,100
79%
Total Assessment$198,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,480+2.8%
2024$7,276+4.5%
2023$6,961+0.9%
2022$6,897+0.6%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2011

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 9329, Page 910