Skip to content

102 Ryans Run

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Sep 21, 2020

Property Information

Block4504.01
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,218
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
23%
Improvement Value:$200,700
77%
Total Assessment$260,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,173+2.7%
2024$9,904+4.4%
2023$9,489+0.9%
2022$9,406+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$53,000
DeedBook 9308, Page 1320

Property Sale

Sale
$259,952
DeedBook 7364, Page 973

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$1,144,000
DeedBook 5226, Page 179