Skip to content

104 Ryans Run

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$368,032
Last Sale Date
Apr 15, 2004

Property Information

Block4504.01
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,936
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,000
21%
Improvement Value:$225,700
79%
Total Assessment$285,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,148+2.7%
2024$10,854+4.4%
2023$10,399+0.9%
2022$10,308+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$368,032

To:

Sq Ft2,936DeedBook 7456, Page 1543

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$1,144,000
DeedBook 5226, Page 179