Skip to content

152 Ryans Run

Sicklerville, NJ 08081

Built 2003
Other Exempt

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
May 15, 2015

Property Information

Block4504.03
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,710
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
24%
Improvement Value:$190,000
76%
Total Assessment$250,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2017$8,450+2.3%
2016$8,263+1.3%
2015$8,153-7.4%
2014$8,807-17.0%
Property History

Property Sale

Sale
$265,000

From:

To:

Sq Ft2,710DeedBook 10212, Page 486Recorded6/15/2015

Property Sale

Sale
$292,725
DeedBook 7036, Page 53

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$1,144,000
DeedBook 5226, Page 179