Skip to content

150 Ryans Run

Sicklerville, NJ 08081

Built 2003

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Oct 5, 2018

Property Information

Block4504.03
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,914
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
23%
Improvement Value:$201,900
77%
Total Assessment$261,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,219+2.7%
2024$9,950+4.4%
2023$9,533+0.9%
2022$9,449+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$280,000

To:

Sq Ft2,914DeedBook 11029, Page 1313

Property Sale

Sale
$257,900
DeedBook 7003, Page 1711

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$1,144,000
DeedBook 5226, Page 179