Skip to content

32 North Central Avenue

Sicklerville, NJ 08081

Built 2006

Last Sale Price
$489,750
Last Sale Date
May 31, 2006

Property Information

Block4504
Lot2.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,416
Acreage1.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,500
11%
Improvement Value:$343,800
89%
Total Assessment$388,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,151+2.7%
2024$14,752+4.4%
2023$14,134+0.9%
2022$14,010+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$489,750

To:

Sq Ft3,416DeedBook 8264, Page 440

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$92,500
DeedBook 7639, Page 1676