Skip to content

149 Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 10, 2017

Property Information

Block4504
Lot4.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page45

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,796
Acreage1.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,700
11%
Improvement Value:$351,500
89%
Total Assessment$396,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,460+2.7%
2024$15,052+4.4%
2023$14,422+0.9%
2022$14,295+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$198,450

From:

To:

Sq Ft4,034DeedBook 10313, Page 936Recorded12/23/2015

Property Sale

Sale
$348,000
DeedBook 7286, Page 93

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 5130, Page 157