Skip to content

35 Edgewood Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 2022

Last Sale Price
$493,200
Last Sale Date
Apr 29, 2022

Property Information

Block4601
Lot11.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,322
Acreage1.52

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
16%
Improvement Value:$263,500
84%
Total Assessment$313,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,233+2.7%
2024$11,910+772.5%
2023$1,365+0.9%
2022$1,353+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$493,200

To:

Sq Ft2,322DeedBook 12103, Page 1643

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 11767, Page 775Recorded6/22/2021