Skip to content

62 New Brooklyn Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 1, 2016

Property Information

Block4601
Lot9.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,560
Acreage1.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,800
26%
Improvement Value:$170,700
74%
Total Assessment$230,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,994+2.7%
2024$8,757+8.4%
2023$8,077+0.9%
2022$8,006+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$151,000

From:

To:

Sq Ft2,560DeedBook 10260, Page 1656Recorded8/27/2015

Property Built

Built

Year Built: 1971