Skip to content

7 Debras Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1979

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Mar 10, 2023

Property Information

Block4603
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,112
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,700
19%
Improvement Value:$156,400
81%
Total Assessment$192,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,496+13.6%
2024$6,599+4.4%
2023$6,323+0.9%
2022$6,267+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$320,000

To:

Sq Ft2,112DeedBook 12325, Page 314

Property Sale

Sale
$159,000
DeedBook 9730, Page 1061

Property Built

Built

Year Built: 1979