Skip to content

7 South White Horse Pike

Waterford Works, NJ 08089

Built 2020
Commercial

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Aug 19, 2019

Property Information

Block4702
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class10
DescriptionDOLLAR GENERAL
Dwellings1
ZoningPC3
Sq Footage9,078
Acreage2.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$89,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$89,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,484+2.7%
2024$3,393+4.4%
2023$3,251+0.9%
2022$3,222-47.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2020

Property Sale

Sale
$190,000

To:

Sq Ft9,078DeedBook 11211, Page 1619

Property Sale

Sale
$58,900
DeedBook 3950, Page 385