Skip to content

105 South Second Avenue

Waterford Works, NJ 08089

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 14, 2025

Property Information

Block4715
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
23%
Improvement Value:$152,900
77%
Total Assessment$198,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,761+2.7%
2024$7,556+4.4%
2023$7,240+0.9%
2022$7,176+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974