Skip to content

35 Susan Lane

Waterford Works, NJ 08089

Built 1987

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Feb 20, 2002

Property Information

Block4802
Lot3.05
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,416
Acreage3.93

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,300
24%
Improvement Value:$156,800
76%
Total Assessment$205,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,753+2.8%
2024$7,542+4.5%
2023$7,216+0.9%
2022$7,150+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000

To:

Sq Ft1,416DeedBook 5216, Page 864

Property Sale

Sale
$145,000
DeedBook 5074, Page 134

Property Sale

Sale
$123,500
DeedBook 4855, Page 517

Property Sale

Sale
$135,500
DeedBook 4452, Page 197

Property Built

Built

Year Built: 1987