Skip to content

189 Beebetown Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 2019

Property Information

Block4802
Lot7.08
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class45
Description1.5SF2G-2 UNITS
Dwellings2
ZoningPA
Sq Footage3,084
Acreage1.89

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,300
19%
Improvement Value:$189,400
81%
Total Assessment$232,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,080+2.7%
2024$8,840+4.4%
2023$8,470+0.9%
2022$8,396+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977