Skip to content

187 Beebetown Road

Hammonton, NJ 08037

Built 2005

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 5, 2003

Property Information

Block4802
Lot7.10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,408
Acreage3.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
24%
Improvement Value:$142,500
76%
Total Assessment$187,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,316+2.7%
2024$7,123+4.4%
2023$6,825+0.9%
2022$6,765+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2005