Skip to content

128 Ehrke Road

Waterford Works, NJ 08089

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 26, 2009

Property Information

Block4803
Lot1.05
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage2,425
Acreage3.78

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,200
16%
Improvement Value:$247,900
84%
Total Assessment$294,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,476+2.7%
2024$11,173+4.4%
2023$10,705+0.9%
2022$10,611+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007