Skip to content

25 Midili Drive

Waterford Works, NJ 08089

Built 1978

Last Sale Price
$299,000
Last Sale Date
Jul 23, 2007

Property Information

Block4809.01
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page48

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,786
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,000
24%
Improvement Value:$152,100
76%
Total Assessment$200,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,558+2.8%
2024$7,352+4.5%
2023$7,034+0.9%
2022$6,970+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$299,000

To:

Sq Ft1,786DeedBook 8640, Page 1447

Property Built

Built

Year Built: 1978