Skip to content

63 West Mary Lane

Waterford Works, NJ 08089

Built 1976

Last Sale Price
$159,000
Last Sale Date
Jan 18, 2013

Property Information

Block4905
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,670
Acreage0.45

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
35%
Improvement Value:$92,900
65%
Total Assessment$142,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,576+2.7%
2024$5,429+6.2%
2023$5,111+0.9%
2022$5,066+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$159,000

To:

Sq Ft1,670DeedBook 9750, Page 75

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 9584, Page 1578

Property Built

Built

Year Built: 1976