Skip to content

24 Winfield Drive

Berlin, NJ 08009

Built 1984

Last Sale Price
$112,000
Last Sale Date
Jul 19, 1996

Property Information

Block4907
Lot45
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,989
Acreage0.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
22%
Improvement Value:$159,600
78%
Total Assessment$204,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,983+2.7%
2024$7,773+4.4%
2023$7,447+0.9%
2022$7,382+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$112,000

To:

Sq Ft1,989DeedBook 4833, Page 373

Property Built

Built

Year Built: 1984