Skip to content

26 South Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 14, 2012

Property Information

Block5003
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page50

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPC1
Sq Footage1,508
Acreage2.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,100
32%
Improvement Value:$99,200
68%
Total Assessment$145,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,670+2.7%
2024$5,520+4.4%
2023$5,289+0.9%
2022$5,242+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910