Skip to content

532 Cross Keys Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1987
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 24, 1993

Property Information

Block502
Lot4.04
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page05

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningCM
Sq Footage1,080
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$162,000
62%
Improvement Value:$101,100
38%
Total Assessment$263,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,266+2.7%
2024$9,995+4.4%
2023$9,577+0.9%
2022$9,493+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 4591, Page 504

Property Built

Built

Year Built: 1987

Property Sale

Sale
$54,000
DeedBook 4117, Page 642