Skip to content

25 Red Fox Trail

Sicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$123,800
Last Sale Date
Nov 15, 2016

Property Information

Block5102.01
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page5101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,381
Acreage0.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,000
20%
Improvement Value:$202,000
80%
Total Assessment$254,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,911+2.7%
2024$9,649+4.4%
2023$9,246+0.9%
2022$9,164+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$123,800

To:

Sq Ft2,381DeedBook 10553, Page 1283

Property Sale

Sale
$309,900
DeedBook 7277, Page 689

Property Sale

Sale
$214,165
DeedBook 5229, Page 46

Property Built

Built

Year Built: 2002