Skip to content

13 Red Fox Trail

Sicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Jan 14, 2021

Property Information

Block5102.01
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page5101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,844
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
18%
Improvement Value:$236,100
82%
Total Assessment$288,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,242+2.7%
2024$10,945+4.4%
2023$10,487+0.9%
2022$10,395+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000

To:

Sq Ft2,844DeedBook 11649, Page 1562

Property Sale

Sale
$251,440
DeedBook 5269, Page 682

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 5251, Page 527

Property Built

Built

Year Built: 2002