Skip to content

9 Red Fox Trail

Sicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Mar 23, 2013

Property Information

Block5102.01
Lot18
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page5101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage3,270
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,000
17%
Improvement Value:$253,900
83%
Total Assessment$305,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,436+2.8%
2024$11,121+4.6%
2023$10,635+0.9%
2022$10,537+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$280,000

To:

Sq Ft3,270DeedBook 9870, Page 555

Property Sale

Sale
$295,000
DeedBook 9479, Page 228

Property Sale

Sale
$261,955
DeedBook 5266, Page 857

Property Sale

Sale
$45,000
DeedBook 5251, Page 199

Property Built

Built

Year Built: 2002