Skip to content

27 Red Fox Trail

Sicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block5102.01
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page5101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,381
Acreage0.62

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,000
21%
Improvement Value:$197,600
79%
Total Assessment$249,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,489+2.8%
2024$9,232+4.5%
2023$8,835+0.9%
2022$8,756+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$240,000

To:

Sq Ft2,381DeedBook 10346, Page 892

Property Sale

Sale
$198,390
DeedBook 5221, Page 100

Property Built

Built

Year Built: 2002