Skip to content

12 Red Fox Trail

Sicklerville, NJ 08081

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 19, 2006

Property Information

Block5102.02
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page5101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,060
Acreage0.67

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
22%
Improvement Value:$188,400
78%
Total Assessment$240,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,130+2.8%
2024$8,883+4.5%
2023$8,501-2.0%
2022$8,674+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$241,695
DeedBook 5263, Page 156

Property Built

Built

Year Built: 2002