Skip to content

36 Red Fox Trail

Sicklerville, NJ 08081

Built 2001

Last Sale Price
$213,690
Last Sale Date
Nov 30, 2001

Property Information

Block5102.02
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page5101

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,555
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
20%
Improvement Value:$210,900
80%
Total Assessment$262,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,008+2.8%
2024$9,738+4.5%
2023$9,320+0.9%
2022$9,235+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$213,690

To:

Sq Ft2,555DeedBook 5201, Page 429

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 5183, Page 240

Property Built

Built

Year Built: 2001