Skip to content

110 Christmas Tree Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 2010

Last Sale Price
$201,000
Last Sale Date
Apr 15, 2016

Property Information

Block5102
Lot5.11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,212
Acreage0.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,000
22%
Improvement Value:$196,200
78%
Total Assessment$250,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,763+2.7%
2024$9,505+4.4%
2023$9,107+0.9%
2022$9,027+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$201,000

To:

Sq Ft2,212DeedBook 10408, Page 1012

Property Sale

Sale
$380,935
DeedBook 9178, Page 106

Property Built

Built

Year Built: 2010