Skip to content

119 Davis Avenue

Sicklerville, NJ 08081

Built 1976

Last Sale Price
$90,000
Last Sale Date
Apr 28, 2000

Property Information

Block5106
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page51

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,526
Acreage1.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,400
26%
Improvement Value:$124,800
74%
Total Assessment$168,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,563+2.7%
2024$6,390+4.4%
2023$6,122+0.9%
2022$6,069+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$90,000

To:

Sq Ft1,526DeedBook 5086, Page 611

Property Built

Built

Year Built: 1976