Skip to content

224 Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$83,779
Last Sale Date
Jul 18, 2025

Property Information

Block5204
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,452
Acreage0.69

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
20%
Improvement Value:$163,700
80%
Total Assessment$203,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,948+2.7%
2024$7,739+4.4%
2023$7,415+0.9%
2022$7,350+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$83,779

To:

Sq Ft2,452DeedBook 12941, Page 1191

Property Sale

Sale
$235,000

To:

Sq Ft2,452DeedBook 11295, Page 628

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 3629, Page 372

Property Built

Built

Year Built: 1975