Skip to content

1 Woodside Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1980

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Dec 20, 2016

Property Information

Block5205
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,600
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
21%
Improvement Value:$152,400
79%
Total Assessment$192,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,257+2.8%
2024$7,059+4.5%
2023$6,753+0.9%
2022$6,692+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$240,000

To:

Sq Ft1,600DeedBook 10557, Page 1653

Property Sale

Sale
$221,450
DeedBook 8429, Page 783

Property Sale

SaleMulti
$120,000
DeedBook 4563, Page 631

Property Sale

SaleMulti
$65,000
DeedBook 3931, Page 503

Property Built

Built

Year Built: 1980