Skip to content

12 Old Farm Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1980

Last Sale Price
$128,930
Last Sale Date
Mar 28, 2001

Property Information

Block5206
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,738
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
26%
Improvement Value:$130,700
74%
Total Assessment$176,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,895+2.7%
2024$6,713+4.4%
2023$6,432+0.9%
2022$6,375+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$128,930

To:

Sq Ft1,738DeedBook 5159, Page 344

Property Sale

Sale
$107,900
DeedBook 4976, Page 275

Property Sale

Sale
$61,990

Property Built

Built

Year Built: 1980