Skip to content

31 Fripps Old Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1959

Last Sale Price
$84,900
Last Sale Date
Jan 31, 1992

Property Information

Block5213
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,104
Acreage0.49

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,700
26%
Improvement Value:$115,400
74%
Total Assessment$156,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,841+2.8%
2024$5,680+4.6%
2023$5,432+0.9%
2022$5,382+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$84,900

To:

Sq Ft1,104DeedBook 4540, Page 673

Property Sale

Sale
$38,000
DeedBook 4518, Page 784

Property Built

Built

Year Built: 1959