Skip to content

280 Cedar Brook Road

Sicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 21, 1992

Property Information

Block5303
Lot1.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,882
Acreage3.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$53,200
22%
Improvement Value:$190,400
78%
Total Assessment$243,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,505+2.7%
2024$9,254+4.4%
2023$8,867+0.9%
2022$8,789+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1992