Skip to content

380 Ehrke Road

Hammonton, NJ 08037

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 11, 1996

Property Information

Block5503
Lot11.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page55

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,988
Acreage0.61

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,000
22%
Improvement Value:$126,700
78%
Total Assessment$162,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,099+2.8%
2024$5,931+4.6%
2023$5,672+0.9%
2022$5,620+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977