Skip to content

130 Cedar Street

Hammonton, NJ 08037

Built 2008

Last Sale Date
Oct 12, 2022

Property Information

Block5604.01
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage4,601
Acreage34.86

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$112,700
24%
Improvement Value:$357,300
76%
Total Assessment$470,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,339+2.7%
2024$17,855+4.4%
2023$17,108+0.9%
2022$16,958+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2008