Skip to content

107 Winterberry Lane

Hammonton, NJ 08037

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 25, 2018

Property Information

Block5703
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage1,144
Acreage4.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,800
25%
Improvement Value:$154,700
75%
Total Assessment$207,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,097+2.7%
2024$7,883+4.4%
2023$7,553+0.9%
2022$7,487+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$245,000
DeedBook 7588, Page 1503

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 5229, Page 7

Property Built

Built

Year Built: 1976