Skip to content

134 Winterberry Lane

Hammonton, NJ 08037

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$995,000
Last Sale Date
Dec 4, 2023

Property Information

Block5706
Lot6
QualifierQFARM
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPA
Sq Footage---
Acreage34.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$33,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,256+7.3%
2024$1,170+9.3%
2023$1,070-3.7%
2022$1,111+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$995,000

To:

DeedBook 12501, Page 165

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 8730, Page 1385

Property Sale

Sale
$93,464