Skip to content

113 Curcio Lane

Hammonton, NJ 08037

Built 2015

Last Sale Price
$251,320
Last Sale Date
Jan 23, 2015

Property Information

Block5706
Lot7.11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage1,968
Acreage1.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
16%
Improvement Value:$220,400
84%
Total Assessment$262,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,239+2.7%
2024$9,969+7.5%
2023$9,271+0.9%
2022$9,190+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$251,320

To:

Sq Ft1,968DeedBook 10146, Page 1999

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$10,000

From:

To:

DeedBook 10083, Page 78Recorded10/7/2014