Skip to content

Arrowwood Avenue(Block 5716 Lot 4)Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$65,000
Last Sale Date
Mar 2, 2022

Property Information

Block5716
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page57

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPC3
Sq Footage---
Acreage0.57

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$8,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$8,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$343+2.6%
2024$334+4.4%
2023$320+0.9%
2022$318+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$65,000

To:

DeedBook 12041, Page 925

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 5078, Page 203

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 4224, Page 409