Skip to content

90 South Grove Street

Sicklerville, NJ 08081

Built 1991

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 22, 2012

Property Information

Block5801
Lot1.04
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,236
Acreage1.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,300
16%
Improvement Value:$236,200
84%
Total Assessment$281,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,984+2.7%
2024$10,694+4.4%
2023$10,247+0.9%
2022$10,157+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$138,500
DeedBook 4593, Page 371

Property Sale

Sale
$164,900
DeedBook 4497, Page 522

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 4430, Page 564