Skip to content

158 South Grove Street

Sicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$112,900
Last Sale Date
Dec 28, 1999

Property Information

Block5801
Lot37.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage1,542
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
27%
Improvement Value:$135,100
73%
Total Assessment$185,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,973+2.8%
2024$6,782+4.5%
2023$6,488+0.9%
2022$6,428+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$112,900

To:

Sq Ft1,542DeedBook 5063, Page 279

Property Sale

Sale
$107,500
DeedBook 4611, Page 602

Property Built

Built

Year Built: 1992