Skip to content

122 South Grove Street

Sicklerville, NJ 08081

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 8, 2007

Property Information

Block5801
Lot8.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR2
Sq Footage2,702
Acreage3.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,100
20%
Improvement Value:$237,400
80%
Total Assessment$298,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,647+2.7%
2024$11,340+4.4%
2023$10,865+0.9%
2022$10,770+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$182,000
DeedBook 5028, Page 742

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 4541, Page 491

Property Built

Built

Year Built: 1986